X

COVID-19 Informacje o podróży na całym świecie

Zebraliśmy najbardziej odpowiednie statystyki dla podróżnych, aby ocenić związane z nimi ryzyko zdrowotne, krzywe pandemiczne według kraju, ograniczenia podróży.
 

I. Ogólnoświatowe infekcje / zgony na liczbę mieszkańców

Osie czasu oparte na nowych zgonach na liczbę mieszkańców mogą być szczególnie przydatne do oceny zagrożeń zdrowotnych dla podróżnych (zobaczKtóre statystyki COVID-19 są najbardziej istotne dla podróżnych?)
Poniżej znajdziesz codziennie aktualizowane statystyki oparte na danych z Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz „Nasz świat w danych”.
Mapa świata: Dziennie nowe potwierdzone zgony z powodu COVID-19 na milion osób
Najpopularniejsze miejsca dla podróży językowych: Oś czasu potwierdzonych zgonów z powodu COVID-19 na milion osób
Najpopularniejsze miejsca dla podróży językowych: Oś czasu potwierdzonych zakażeń COVID-19 na milion osób
Dystrybucja regionalna COVID-19
Różne regiony w danym kraju mogły zostać dotknięte w bardzo różnym stopniu przez Covid 19. Obszary miejskie o wysokiej gęstości zaludnienia są zwykle silniej i wcześniej dotknięte. Wydaje się, że regiony o zimniejszym klimacie są zwykle silniej dotknięte niż regiony cieplejsze. Regiony, które zostały dotknięte wcześniej i silniej, niekoniecznie stanowią najwyższe bieżące ryzyko, ponieważ niektóre regiony silnie dotknięte mogą już znajdować się na późniejszym etapie krzywej pandemicznej.
COVID-19 Wskaźniki śmiertelności przypadków według wieku
COVID-19 Wskaźniki śmiertelności przypadków według wieku 

II. Ograniczenia podróży

Ograniczenia podróży: kraje wdrażające globalny zakaz podróży
Zapoznaj się również z doskonałymi, aktualnymi informacjami dotyczącymi ograniczeń podróży w poszczególnych krajach na Kayak.com .
 

III. Zamknięcia szkół

Poniższe wykresy oparte są na szkołach publicznych. W niektórych krajach mogą obowiązywać inne regulacje dotyczące szkół prywatnych, takich jak szkoły językowe.
Zamknięcia szkół: cały świat
Zamknięcia szkół: cały świat
Zamknięcia szkół w całym kraju Zamknięcia szkół tylko w niektórych regionach o wysokim wskaźniku infekcji Brak zamknięć szkół Nieznany
Zamknięcia szkół: Stany Zjednoczone - Daty zamknięcia
 

IV. film

Filmik Kurzgesagt: koronawirus wyjaśniony i co powinieneś zrobić
 

V. Które statystyki COVID-19 są najbardziej istotne dla podróżnych?

Aby ocenić ryzyko związane z podróżowaniem, podczas czytania statystyk należy wziąć pod uwagę następujące punkty:
Dane na mieszkańca zamiast łącznych danych kraju:
Większość statystyk podaje liczby po prostu agregowane według kraju zamiast danych na mieszkańca według kraju. W związku z tym ryzyko w krajach o mniejszej populacji może być niedoszacowane w porównaniu do ryzyka w krajach o większej populacji.
Zgony zamiast potwierdzonych przypadków/infekcji:
Ze względu na ograniczone możliwości testowania w wielu krajach, w rzeczywistości tylko ułamek pacjentów z objawami jest badany. Ponadto kraje zaangażowane w skuteczną identyfikację kontaktów pozytywnie przebadanych pacjentów będą w konsekwencji identyfikować wiele przypadków, które mogą pozostać niewykryte w krajach bez takiej skutecznej identyfikacji i powiadamiania o kontaktach. Doprowadzi to do większej liczby potwierdzonych przypadków, ale w rzeczywistości zmniejszy ryzyko infekcji dla jednostki i populacji. Jeśli chodzi o zgłoszone zgony, należy wziąć pod uwagę, że większość krajów liczy w swoich statystykach zgony z Covid 19, zamiast zgonów z powodu Covid 19. Oznacza to, że statystyki mogą liczyć niektóre zgony z innych powodów, które zostały pozytywnie ocenione na Covid-19. Pomimo wyzwań związanych z przypisywaniem przyczyn zgonów, liczba zgonów jako wskaźnik wydaje się znacznie bardziej wiarygodna i bardziej znacząca dla porównywania ryzyka w różnych krajach niż liczba zakażeń. Minusem postrzegania „potwierdzonych zgonów” jako wskaźnika jest to, że pojawia się ono z kilkutygodniowym opóźnieniem w porównaniu z danymi dotyczącymi potwierdzonych zakażeń. Dlatego obserwacje trendów są jeszcze ważniejsze, gdy patrzymy na dane dotyczące zgonów.
Nowe zgony / przypadki zamiast danych będących ogólną ilością:
Różne kraje znajdują się w różnych punktach na krzywej pandemii w danym momencie. Kraje takie jak Chiny mają dużą liczbę zagregowanych przypadków, podczas gdy liczba nowych infekcji jest obecnie bardzo niska. Można zatem nie doceniać ryzyka w krajach o rosnącej liczbie przypadków w porównaniu do krajów o malejącej liczbie przypadków.
Wykres z liniami czasu danych historycznych zamiast danych z jednego punktu:
Dane przedstawione w ramach czasowych będą informować o krzywej epidemii w danym kraju i dawać wskazówki dotyczące potencjalnego przyszłego rozwoju.
Zasady i warunkiPrywatność i pliki cookieO nasKontaktOdciskOceny i Polityka Treści Użytkownika