X
NowośćNowość

Najlepsze kursy języka przeprowadzane na żywo online. (Standardowy) - Ranking 2022


Interesują Cię kursy online?
Zapoznaj się z naszymi najciekawszymi ofertami kursów - język online na żywo w najlepszych cenach.

Najpopularniejsze szkoły na kursy języka

Interesujące informacje na temat Sanremo

Kluczowe Fakty o

Pochodzenie : Język arabski wywodzi się z I do IV wieku n.e. i jest obecnie głównym językiem handlowym i komunikacyjnym w krajach arabskich. W średniowieczu był to jeden z najbardziej znanych języków używanych w filozofii, nauce i matematyce, nawet w Europie, dlatego w tych dziedzinach znajdujemy wiele słów o arabskich korzeniach w dzisiejszych językach europejskich.

Różnice regionalne: Klasyczny arabski wyraźnie różni się od wariacji używanych poza Półwyspem Arabskim, gdzie mieszka większość jego użytkowników. Jednym z głównych czynników przyczyniających się do różnic jest wpływ innych języków używanych na tych obszarach, ale być może ważniejsze jest zróżnicowane zachowanie różnych kluczowych cech klasycznego języka arabskiego. Istnieją różne dialekty mówionego języka arabskiego, łącznie określane jako potoczny arabski, które różnią się znacznie między sobą i od języka pisanego. Nawet popularne słowa mogą się znacznie różnić w zależności od kraju, który odwiedzasz, języków, które wpłynęły na ten obszar i sposobu, w jaki pierwotne klasyczne słowo arabskie zostało wyprowadzone na przestrzeni lat.

Rodzina języków: Afroazjatycki

Rodowici mówcy: 310 milionów na świecie: Egipt (82 miliony), Algieria (40 milionów), Sudan (28 milionów), Arabia Saudyjska (27 milionów), Maroko (25 milionów), Irak (22 miliony), Syria (18 milionów), Jemen (14 mln), Tunezja (10 mln).

Główne dialekty: Arabski z Afryki Północnej (Maroko, Algieria, Tunezja i Libia), arabski Hassaniya (Mauretania), arabski egipski (Egipt), arabski lewantyński (Liban, Syria, Jordania i Palestyna), arabski iracki (Irak).

Zasady i warunkiPolityka zwrotówPrywatność i pliki cookieO nasKontaktOdciskOceny i Polityka Treści UżytkownikaZaufanie & bezpieczeństwo